péče po opalování

Starostlivosť po opaľovaní alebo SPF faktorom to nekončí

13/05/2024 Vypnuté Od admin

Napadá vás, či naozaj potrebujete mlieko po opaľovaní, keď ste pred odchodom na pláž použili krém s SPF? Je to rovnaké, ako keby ste sa pýtali, na čo je kondicionér, keď už ste si umyli vlasy šampónom. Jedno bez druhého sa skrátka nezaobíde. A ako sa teda o pokožku po pobyte na slnku správne starať?

Na čo je dobrá kozmetika po opaľovaní

O tom, že je pre nás slnko zdrojom vitamínu D a má aj množstvo ďalších benefitov, sme písali v predchádzajúcom článku. UV žiarenie ale na druhú stranu môže viesť k vysušeniu pokožky či jej podráždeniu. To sa potom prejavuje nielen začervenaním, ale aj pocitmi pnutia, pálenia alebo výskytom drobných pľuzgierikov. A čo dokáže vhodne zvolený poopaľovací produkt? V prvom rade pokožku príjemne schladí, zvláčni a uzamkne v nej získanú vlhkosť. Ďalej vám uľaví od pocitov pnutia, podporí regeneráciu kožných buniek a prispeje k ochrane pokožky pred predčasným starnutím. A ako často ho používať? Najlepšie po každom slnení.

Vyberáme vhodnú poopaľovaciu starostlivosť

Nájsť ideálnu kozmetiku na opaľovanie nie je úplne tá najľahšia úloha. S výberom pooplaovacej starostlivosti už je to ale o poznanie jednoduchšie. Skvelú službu totiž odvedú kvalitné rastlinné oleje, z ktorých sa odporúča malinový, avokádový či marhuľový. Báječný je ale aj mandľový olej lisovaný za studena, ktorý obsahuje například hydratačné telové mlieko v spreji DomusOlea Toscana. Má ultraľahkú textúru, takže sa dobre rozotiera aj vstrebáva, a zanecháva na pokožke hodvábne jemný pocit. Používať ho navyše môžete nielen po opaľovaní, ale aj po epilácii –

pokožku upokojí vďaka alantoínu, panthenolu či bisabololu.

Ďalším výborným produktom je ANTI-AGE fluidum na telo od tej istej značky. Pre jeho ľahučkú konzistenciu ho ocenia aj tí, ktorí sa ľahko potia. Poskytuje pokožke okamžitý komfort a vďaka rokete siatej či kyseline azelaovej účinne znižuje podráždenie. Ak vám však vyhovuje hutnejšia konzistencia, siahnite po superhydratačnom telovom kréme Apisol od Apinfiore. Okrem medu či aloe vera, ktoré majú upokojujúce a hydratačné účinky, obsahuje aj arganový olej na vyživenie pokožky.

Babské rady na spálenú pokožku

Spálená pokožka je začervenaná, môže nepríjemne pnúť a byť citlivá na dotyk. U niekoho sa dokonca pridávajú mierne opuchy. Aby sa pokožka zregenerovala, podporte jej regeneráciu, noste priedušné oblečenie a naordinujte si pár dní v tieni. Naše babičky si v prípade spálenín od slniečka vystačili s tým, čo mali doma. Porozhliadnite sa v kuchyni a použite biely jogurt, ovsené vločky namočené v studenej vode alebo vychladený mätový čaj. Práve tie je možné použiť na chladivé obklady, ktoré pokožku upokoja a uľaví vám od svrbenia či pocitov pnutia.

Čo keď sa na pokožke objaví vyrážka

U rozsiahlych spálenín, vyrážok alebo pľuzgierov rozhodne neexperimentujte s domácou samoliečbou, ale vydajte sa k lekárovi. Drobné pupienky si môžete ošetriť sami doma. Skúste masť na vyrážky alebo například fluid po opaľovaní DomusOlea Toscana. Môžete ho aplikovať tak na telo, ako aj na tvár. Krásne sa vstrebáva a vďaka fytokomplexom s Hypericiom či ríbezľami pôsobí protizápalovo a regeneruje spáleniny. Upokojuje pokožku, hydratuje ju a obnovuje epidermálnu bariéru.

Kúzlo karoténového oleja

O tom, že karotén podporuje rovnomerné, zdravo vyzerajúce opálenie, už ste asi niekedy počuli. Ak máte v pláne ho užívať počas leta, mrknite na karoténový olej od Apinfiore. Má formu kapsúl, takže sa pohodlne užíva a vydrží vám na necelé dva mesiace každodenného užívania. Obsiahnutá mrkva je bohatá nielen na betakarotén, ale aj minerály ako železo alebo zinok. Stimuluje opaľovanie a vďaka svojim vlastnostiam podporuje trávenie a odvod telesných tekutín.