6 tipů, jak odličovat pleť

6 tipov, ako odličovať pleť

10/04/2024 Vypnuté Od admin

Aby bola pleť zdravá a svieža, treba ju každý večer dôkladne vyčistiť. Odličovacie obrúsky sa ale na pravidelné používanie úplne nehodia, pretože pleť nezanechajú dokonale čistú. Čo teda na odličovanie pleti používať, aby ste sa make-upu zbavili šetrne a efektívne?

Prečo je odličovanie také dôležité

Čistenie je úplne zásadným krokom, na ktorom stojí celý úspech starostlivosti o pleť. Hromadiace sa nečistoty, nadbytočný maz alebo odumreté kožné bunky vedú k upchávaniu pórov. Pleť nezvláda dostatočne dýchať ani prijímať aktívne látky z krému, séra a ďalších ošetrujúcich produktov. Zároveň vás môže nepríjemne prekvapiť podráždením, čiernymi bodkami alebo pupienkami. No a povedzte sami, nie je lepšie takým neduhom predchádzať?

Odličovacie mlieko či balzam

Odličovacie mlieka a balzamy sú rokmi preverenou klasikou. Vďaka svojej konzistencii sú skvelé hlavne pre suchšiu pleť, ktorú zjemňujú a hydratujú. My sme si zamilovali inovatívne čistiaci a odličovací balzam Maremma. Pleť čistí veľmi jemne, nenarušuje jej hydrolipidickú bariéru, a pritom odstraňuje aj vodeodolný make-up. Ak použijete odličovacie mlieko či balzam, potom je vhodné pleť ešte dočistiť pomocou vhodného tonika či pleťové vody.

Všestranná micelárna voda

Micelárne vody, ktoré si hravo poradia aj s vodeodolným líčením, zažívali obrovskú popularitu pred 10 rokmi. Neexistuje snáď značka, ktorá by vo svojom sortimente nejakú nemala. Micelárna voda, ako je táto anti-age od značky DomusOlea Toscana, sa veľmi ľahko používa. Nanáša sa na vatové či bavlnené tampóny, s ktorými tvár hladko vyčistíte – stačí niekoľko ťahov, a vaša pleť bude dokonale čistá.

Čistiaca pena, krém alebo gél

Pokiaľ vám vyhovuje odličovať sa počas sprchovania, potom vám prídu vhod produkty, ktoré sa zmývajú vodou. Čistiace peny, napr.táto od značky Maremma s obsahom upokojujúcich zložiek, sú skvelé aj pre suchú či citlivú pleť. Vyskúšať ale môžete aj hutnejšie umývací gél s rakytníkom Yage Velvet Touch. Pleť po jeho použití zostáva krásne rozjasnená. A do tretice všetkého dobrého tu máme rozjasňujúci čistiaci krém Retreatment Botanics. Obsahuje okrem iného tzv. molekulárne „zlato“, ktoré vyniká svojimi regeneračnými účinkami.

OCM alebo olejové čistenie pleti

Najmä v prípade, že používate vodeodolný make-up, riasenku či očné linky, môžete s odličovaním trochu bojovať. Produkty na vodnej báze si s odolným líčením väčšinou neporadia. A práve tu môže prísť na rad olejové čistenie pleti (Oil Cleansing Method), ktoré je prekvapivo vhodné aj na mastnú pleť. Stačí vziať jednu lyžicu oleja vhodného pre váš typ pleti, naniesť ho na navlhčenú pleť a dôkladne premasírovať. Potom už len tvár opláchnite vodou a starostlivo osušte jemným uterákom – napríklad týmto z bavlny a mušelínu od Retreatment Botanics.

Odličovacie obrúsky? Áno, ale…

Vlhčené obrúsky sa môžu zdať ako skvelé riešenie. Rýchlo s nimi odstránite ako make-up, tak ďalšie nečistoty, ktoré sa na tvári usadili. Má to však jedno veľké ALE. A síce to, že s odličovacími obrúskami pleť nikdy nevyčistíte dokonale. Takže vám potom aj tak nezostane nič iné, než siahnuť ešte po penivom géle či micelárnej vode. Samozrejme to neznamená, že obrúsky nesmiete používať. Berte ich ale iba ako núdzové riešenie – napríklad keď sa vrátite domov uprostred noci alebo ste niekde na cestách a nemáte prístup k čistej vode.

Pomocník menom konjac sponge

A čo keď sa nelíčite? Aj v tomto prípade čistenie pleti určite nepodceňujte. Odstrániť všelijaké nečistoty, odumreté bunky alebo prebytočný maz vám pomôže napr. mydlo z čierneho uhlia alebo konjanková huba. Tá má navyše celý rad benefitov. Vďaka jemnému peelingovému efektu stimuluje krvný obeh a podporuje detoxikáciu. Pleť potom zostáva po umytí dokonale hebká, žiarivá a zjednotená. Účinky hubky môžete podporiť aj tým, že ju použijete v kombinácii s čistiacou penou či gélom.